Inteligentny dom
system free@home


Dzięki systemowi ABB free@home, Twój dom lub mieszkanie zmieni się w inteligentny budynek. Żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, domofon lub sceny świetlne, teraz można w łatwy sposób zdalnie sterować tymi funkcjami za pomocą przełącznika na ścianie, laptopa lub telefonu.

Wyjątkowy komfort i wysoka oszczędność energii

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy ABB. Oferujemy kompleksową usługę: projekt i wykonanie instalacji, sprzedaż urządzeń oraz uruchomienie systemu.

Komfort

Sterowanie oświetleniem

 Czytanie na kanapie, gotowanie lub spotkanie przy stole jadalnym w przyjemnej atmosferze – sytuacje życiowe są wielorakie. Przy użyciu układu sterowania oświetleniem Smart Home można w każdym momencie inscenizować rozmaite sceny oświetleniowe pasujące do okazji. 

Żaluzje i tkaniny elektryczne

Odsłoń delikatnie okna o godz. 8 w każdy mój pracujący dzień i obudź mnie światłem, to przykładowa scena, którą możesz sam ustawić. Żaluzjami, roletami czy tkaninami elektrycznymi, steruje się pojedynczo lub w grupach, z podziałem na piętra czy pomieszczenia. Z przycisku lub zdalnie.Ogrzewanie

System automatycznie wie, kiedy w domu robi się za zimno – dzięki urządzeniom Smart Home. Umożliwiają one bezproblemowe ogrzewanie domu lub z podziałem na strefy dla komfortu wszystkich mieszkańców. Sterowanie ogrzewaniem może się odbywać automatycznie lub przez mieszkańców.

Sceny świetlne

Tworzenie lub zmiana indywidualnych scen świetlnych jest bardzo proste. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na włączniku, panelu, smartfonie lub tablecie aby włączyć wybraną scenę świetlną, np. w ciągu sekundy można zamienić pokój dzienny w miejsce idealnie dostosowane do danej okazji.

Multimedia

Oprócz sterowania instalacjami domowymi, rozwiązania Smart Home oferują funkcje centrum informacyjnego i rozrywkowego. Systemy Hi-Fi, audio i wideo można podłączyć do systemu inteligentnego, korzystając z rozwiązań firmy Sonos lub stosując produkty ABB Busch-AudioWorld. 

Widedomofon

Ze względów bezpieczeństwa kamera wideo wykonuje zdjęcia osób odwiedzających dom pod nieobecność domowników. Możesz zdalnie  za pośrednictwem telefonu komunikować się z osobą dzwoniącą, otworzyć drzwi, zapalić światło przed domem czy wykonać zdjęcie rozmówcy.

Geolokalizacja

Kiedy Twój telefon znajdzie się w oznaczonej lokalizacji, system wykona wcześniej zaplanowaną przez ciebie czynność, np. zapali światło na podjeździe jak zaczniemy zbliżać się do budynku, otworzy bramę, podniesie rolety, itp. Scenariusze mogą zadziałać w drugą stronę, jak będziesz oddalał się do domu.

Funkcje logiczne

System umożliwia inteligentne łączenie różnych procesów za pomocą warunku "Jeżeli ... wtedy" -  „Jeżeli wiatr jest zbyt silny, unieś wszystkie rolety, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem”. „Jeżeli nastąpi zadziałanie czujki ruchu, gdy nikogo nie ma w domu, wyślij powiadomienie na mój telefon”. 

Sterowanie głosem

Systemem automatyki domowej ABB-free@home można łatwo sterować za pomocą poleceń głosowych. Nie trzeba uczyć się na pamięć specjalnych komend i złożonych konfiguracji. Interakcja między użytkownikiem a systemem odbywa się intuicyjnie i przypomina rozmowę z inną osobą. 

Sterowanie

Przycisk

Wygląda jak tradycyjny przycisk a jest inteligenty. Do każdego przycisku możesz przyporządkować dowolne funkcje. Przyciski nie są przyporządkowane jednorazowo jak w przypadku tradycyjnej instalacji elektrycznej. Zarządząsz nimi jak chcesz, według potrzeb, bez ograniczeń, możesz zmieniać funkcje.

Panel

Obsługa  systemu ABB-free@home może odbywać się przez szklany, dotykowy panel ścienny o wielkości 4,3 lub 7 cali.  Panele wyświetlają 16 skonfigurowanych dowolnych funkcji systemu. Panel 7 calowy, pełni też funkcje domofonu, z możliwością wyświetlania zdjęć, podglądem z kamer, itp.

Aplikacja

Zdalne sterowanie instalacjami domowymi. oferuje szereg możliwości. Otwieranie drzwi czy bramy, kontrola aktualnego stanu oświetlenia czy zdalne zapalenie światła, regulacja ogrzewania, włączenie klimatyzacji, itp. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, działa  na urządzeniach z systemem OS czy Android.

Bezpieczeńtwo

Monitorowanie pogody

Dzięki stacji pogodowej systemu, żaluzje można podnieść w momencie, gdy zaczyna się burza lub ustawić je zgodnie z temperaturą panującą na zewnątrz. Do warunków pogodowych może zostać dostosowane ogrzewanie, a wszystkie dane można kontrolować z poziomu smartfonu lub panela.

Wszystko wyłącz

Wyłączanie oświetlenia lub wybranych gniazd elektrycznych jest możliwe dzięki opcji sceny "wyłącz wszystko". Jest to praktyczne przy opuszczaniu domu, ponieważ powoduje wyłączenie wszystkich zdefiniowanych obwodów. Scena  może być też działać odwrotnie, czyli "włącz wszystko".

Symulacja obecności

Podczas twojej nieobecności, rozwiązania  smart home dokonają symulacji obecności w domu. Możesz stworzyć scenariusze, które ożywią Twój dom, tak jak byś w nim był. Podnoszenie żaluzji, włączanie i wyłączanie oświetlenia, możliwości ustawień są nieograniczone.

Instalacja 

System może działać przewodowo lub bezprzewodowo. Instalacja przewodową zalecamy dla inwestycji powstających lub remontowanych i tam ją z powodzeniem stosujemy, układając specjalistyczny przewód komunikacyjny. 

Urządzenia bezprzewodowe systemu ABB-free@home® zapewniają ten sam poziom funkcjonalności co urządzenia przewodowe, lecz nie wymagają podłączania przewodu, gdyż komunikacja odbywa się za pośrednictwem częstotliwości radiowej. Bezprzewodowy system polecamy do mniejszych inwestycji, bez prowadzenia prac modernizujących instalację.

Konfiguracja i zarządzanie

Zarządzanie główne systemem odbywa się poprzez konfigurator systemu, który pozwala dostosować przez nas potrzebne ustawienia. Najpierw stworzymy rzut mieszkania z pomieszczeniami. Następnie wszystkie dostępne urządzenia aktywujemy  i przypisujemy do poszczególnych pomieszczeń, łączymy ze sobą poszczególne urządzenia, tworzymy sceny świetlne oraz konfigurujemy harmonogram czasowy jak i logikę działania instalacji. Poniżej przedstawiamy screeny konfiguratora, po przeszkoleniu dostęp do niego udostępniamy naszym Klientom , celem możliwej konfiguracji we własnym zakresie ...

Więcej informacji o zaletach systemu dowiesz się na stronie producenta, firmy ABB.

Nasze realizacje

Od 2015 roku, kiedy system ABB-free@home został zaprezentowany w Polsce, z powodzeniem propagujemy i realizujemy w mieszkaniach czy w domach instalacje inteligentne systemu.  Poniżej prezentujemy wybrane nasze realizacje inteligentnej instalacji ABB free@home.

Spotkajmy się
w naszym showroomie

Przetestuj system na żywo, sprawdź jego działanie